‪Webexpo‬ – den první – Workshop

Tep se zrychluje. Nervozita stoupá. První lidi přicházejí na workshop. Ještě na poslední chvíli si v hlavě promítám slidy. Začínají se mi třást ruce, ale při pohledu na Fila se uklidním. „Když tak hodím slovo na něj.“

Workshop začíná rozcvičkou a seznámením se napravo nalevo. Všichni jsou uvolněnější. Začínáme.

Pitching Techloop šlo celkem hladce. Ostatně jsem mlela furt o tom samém už od včerejšího Warm-up party.

Nastala velká diskuze o tom, že byla vyhozena uklízečka za svůj post na facebooku. Někdo ostře nesouhlasil s jednáním manažerky uklízečku vyhodit. Následně se 5 minut řešily prsa a bongy. Vojta Roček klasicky troluje, jak může. Přece se ale nenecháme vyvést z míry. Pokračujeme dál.

Filova část je podstatně klidnější. Všichni v publiku ho bedlivě sledovali a poclouchali. Já věděla, proč ho mám vzít s sebou na workshop! Je to prostě charizmatický řečník, který když začne, tak všichni ostatní mlčí a následují ho. Včetně Vojty Ročka a spol.

O čem jsme mluvili? Sociální média a jejich dopad na vaši kariéru.

A jaký má vaše aktivita dopad?

Každý si budujeme vlastní brand. Přitom se bychom měli zamyslet i nad tím, ve které firmě by náš profil a naše osobnost zapadla, a ve které ne. Je to na nás, jak se lidem chceme ukázat a co chceme, aby si o nás mysleli.

Měli jsme tu zkušenost, že ti nejhlasitější, nejradikálnější lidi na sociálních sítích toho v práci moc neudělali. Nebo naopak, že jeden skvělý programátor, který nebyl vůbec na sociálních sítích dohledatelný, dlužil nemalé peníze za alimenty.

Osobně mě nejvíc zajímají lidi, kteří mi mají co předat a naučit. Nemusejí být za jakýchkoliv okolností vidět a slyšet, nicméně to, co řeknou, pro mě má význam.

Po workshopu za mnou přišla slečna a ptala se, zda si mysílm, že „soukromé“ konverzace na interních komunikačních kanálech jsou opravdu soukromé, protžoe facebook prodává soukromé konverzace uživatelů.

Nejsou. Všechny externí a interní sítě se stejně postupně slejou. Nic už nebude anonymní.

Jak Hipchat, tak i Slack mají uloženou historii konverzace všech lidí ve všech skupinách, včetně přímé komunikace ve dvou. Kdykoliv si může admin nebo i třetí osoba vyžádat historii konverzace (asi za určitý poplatek) a dostanou ji bez mrknutí oka.

Workshop je u konce. Hned mi na to vyskakovaly otázky typu „Líbilo se jim to?“, „Byli jsme dostatečně informativní?“, „Dalo jim to vůbec něco?“. Každopádně teď už s tím neuděláme. Určitě s námi nebudou všichni souhlasit, ale takový je život.

Advertisement
‪Webexpo‬ – den první – Workshop

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s