Mementa z WebExpo 2015

Ranní probouzení po předchozím večeru byl krušný. Hlava bolí, tělo bolí, elán spadl na bod mrazu při pohledu na vlasy a počasí. No nic, musím se dát dohromady, dovléct se ke stánku a vydržet tam do odpoledne. Ještě na žádným z ročníků WebExpa jsem takhle vyčerpaná nebyla.

Na druhou stranu se letos, myslím, velmi povedla organizace. Samozřejmě hateři budou vždy namítat, že je něco špatně, ale tak co s tím naděláme.

Z letošního WebExpa však budu nejvíce vzpomínat na 3 události.

Setkání se s kluky ze Citadelo.

Velmi světlým momentem celého nedělního dne bylo setkání s dvěma hackery ze Citatelo, Tomáš, a Essential Data, Juraj. Za tento objev vděčím Srigi, protože ten přece všechny zná. 🙂 Velmi trpělivě a důkladně mi vysvětlili, jak se hackují systémy. Pak došlo k jejich hiring taktice, kdy dávají kandidátům systémy, které mají hacknout, aby se dostali k dalšímu kroku. Zábavný a informativní způsob, jak hirovat lidi. Velmi příjemný pokec o tom, jak se hackují systémy a ještě důkladnější (později) povídání si o čaji.

Techloop.io stánek

Brzo rozjedeme Techloop a na webexpo jsme připravili úžasnou soutěž o hlavní cenu – Star Wars BB-8 droida. Dále jsme měli ještě Raspberry Pi a Techloop hoodie. Spoutu lidí jsme s tím oslovili a máme oficiálně 616 entries do soutěže. Už se těším na losování.

Nápad s Techloop.io navíc zaujal spoustu lidí a měli jsme možnost tuto myšlenku předat a prodat velmi zajímavým firmám.

Workshop s Filemonem

Popsala jsem podrobněji náš workshop ve včerejším blog postu. Jen zopáknu, že téma bylo „Sociální média a jejich vliv na vaši kariéru“. Několik lidí se za mnou stavilo u stánku a po workshopu a diskutovali jsme dále, co a jak by měli pokračovat se svými aktivitami na sociálních sítích.

Letos jsem dělala workshop poprvé, takže se to nevyhnulo nedostatkům. Také jsem měla později možnost mluvit s účastníky workshopu a získala jsem od nich cenné feedbacky, míněno konstruktivní kritiku s radami, co bych měla udělat příště lépe. Za což děkuji.

Celkový dojem

Velmi dobrá organizace. Moc prezentací jsem nestihla, ale „Future of marketing“ opravdu stálo za to. Skvělý story telling. Jídlo nebylo špatné. Nejoblíbenější stánek (samozřejmě kromě Techloop) byl čajový od Meetea. Nebýt nich, WebExpo bych přežila jen těžko. Na party jsme si definovali význam startupu s kluky z Apiary a Michal Špaček zjistil, že je taky startup.

Definice: Svou doménu ukončují koncovkou .io, jejich back-end je většinou udělané v Ruby/Rails a neustále hledají investora.

Už se nemůžu dočkat příštího webexpa.

Advertisement
Mementa z WebExpo 2015

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s