Magická řeč manažerů

Občas chodím ke klientům pracovat do kanceláře, abych se sdružovala s týmem a získala nějaké insider info. Minulý týden to byl oběd s lidmi z Purposefly. Neslyšeli jste ještě o tomto startupu? Tak jen krátké představení, protože o nich budu psát delší článek později.

Založil ho Jiří Filemon Fabián, který mimo jiné založil Jetminds a Topmonks, společně s partou top notch mozků v IT scéně. Vyvíjejí SW pro team management a další služby k tomu. Další služby? Třeba nástroj na analýzu týmových rolí nezávisle na job titles, kdo opravdu přináší hodnotu do firmy/týmu/projektu, ale o tom až později.

Co mě ale zaujalo na zmíněném obědě, bylo označení „magická řeč manažerů“. A co to vlastně je? Vít Miština, kdysi Hrivnák, teď Purposefly, tímto ho zdravím, mi to vysvětlil následovně.

„Manažeři si sednou na meeting a chtějí projednat, jak udělat zaměstnance šťastnějšími. Takže si řeknou: „Vystartujeme iniciativu, že zaměstnanci budou šťastní.“

… magic magic …

Mission accomplished.“

😀 😀 😀

Zkoušeli jste to někdy? Stačilo to říct nahlas a stalo se to. Trochu mi to připomíná příběh, který jsem slyšela od kamarádky. Ptala se manažerů, jestli může jít na konferenci Happiness at work a odpověď byla: „Já jsem šťastný v práci, ty ne?“

Dámy a pánové, takhle se to opravdu nedělá! Nestačí lidem říct, že musejí být šťastní v práci, a oni náhle budou. Něco pro to musíte i udělat. Ale o tom víc zítra na Wisephoře. Prý zbývá posledních 20 lístků. Rychle nakupujte. Tady je sleva: wisephora-3queens.

Budu se na vás všechny těšit.

Advertisement
Magická řeč manažerů

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s