Jak vypadá takové odpoledne v NCR?

Jak jste strávili včerejší odpoledne? Já třeba tím, že jsem prolezla kanceláře NCR. Jedna z firem, pro které headhuntuji ITáky. Jo, věděli jste, že jako první vynalezli mechanické pokladny v roce 1884? Taky jsem na to dneska koukala jak spadlá z višně. Teď patří mezi světovou špičkou v této oblasti. Business se rozšiřoval, firma se zvětšovala, klasika. To se můžete dočíst na jejich webu.

Jak se ale dostat k tomu, abych tuhle firmu poznala lépe? No, nejlepší je znát někoho zevnitř. Honza B. byl nakonec tak hodný a obětoval svůj poobědní čas, většinou strávený sezením u PC, koukáním z okna na Vltavu a trávením, aby mě provedl po officech NCR. Taková ta výhoda, když se kamarádíte s hiring manažerem.

Architekti si v poslední době oblíbili industriální styl, takže všechny trubky byly vidět, některé stěny zůstaly v surovém stavu, ale díky bohu v největším open spacu sedělo max 15 lidí.

Hned na první zastávce potkáme Pepu a Jiřího z Pulse týmu. Jsou známí tím, že šíří po společnosti jen pozitivní myšlení.

„Kluci, co se Vám tady líbí nejvíc v NCR?“

„Uhm…“

„Není to tady tak špatný. Jsou i horší firmy.“

Dobře, to asi nebyl ideální začátek. Tak se raději vzdálíme a jdeme dál. Druhá zastávka u Pavla se zdá být mnohem lepší. S chutí se pustil do vyprávění o NCR, co dělají, jaká byla historie, jací lidé tady pracují, prostředí, kultura, všechno možné. Je na něm vidět, jak svou práci miluje. Pochvaluje si i komunikaci s managementem! Všichni v místnosti jsme na sebe koukali nechápavě. Tyva, to je snad poprvé, co slyším někoho tohle říkat. Kdyby tady byla nějaká konference, poslala bych ho jako vyslance na hiring.

Wow, pořádná dávka energie na cestu a hurá na další patro. Hmm, laborky s bankomaty, místnost na odkládání vyhořelých ITáků (fatboy room, viz. fotka níže), místnost se zeleným kobercem po celé stěně i stropu (šmajchl kabinet – do teď nevím, co to je. Jen tam byly 2 otisky rukou na zdi.), nějaké herní konzole, budky a spousta dalších pěkných věcí. Říkala jsem, že ITáci jsou až moc rozmalováni.

2016-03-07 13.17.01

Ale co naplat, i když je všechno vybavení na místě. Když nemáte správné kolegy, tak je to stejně všechno na nic. Takže hurá o meetingovky – kuchyně. Tam už si na nás počíhali Láďa, Tatevik a Verča. Pozor! Verča je programátorka a Tatevik je Product manager. Už jsem dlouho neviděla tolik ITaček pohromadě.

Pokecali jsme, zasmáli se šmajchl kabinetům (pořád mi nechtěli říct, co to je). Tatevik je relativně nová (1 rok) v NCR, takže ze všeho byla ještě nadšená. Verča ukázala svou sarkastickou stránku osoby jako správná programátorka, dělala vtípky na účet „Code of conduct“ a jako největší výhodu zde označuje dostatečné množství toalet. Honza jen pak po očku sledoval, jestli mi neříkají něco, co bych neměla vědět. 😀

Rozhodně zábavné odpoledne. Nepracují tady žádní zatuchlí korporátníci v kravatách, ale inteligentní a zábavní lidi. Myslím, že se o to stará celkem náročný interview proces.

No co nakonec dodat? Zbláznil se jim tam kolega a začal zběsile pořádat Prague .NET meetupy. Uvidím se tam s někým tuhle středu?

Update: Už mi řekli co je šmajchl kabinet. Prý jsou to telefonní budky.

12822614_10207221462912200_2050964394_o

Advertisement
Jak vypadá takové odpoledne v NCR?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s