Life at Livesport

Slyšeli jste někdy o Livesportu? Vyvíjejí webové a mobilní appky, ve kterých poskytují výsledky sportovních utkání. V této oblasti jsou nyní světovou jedničkou! Čítají přes 60 milionů userů, 15 milionů app-downloadů a v portfolio mají 31 sportů, včetně mého oblíbeného golfu. Už Vám spadla brada? Ale všechno popořádku.

Po dlouhé době jsem musela dorazit do kanceláře na 9:00. Nové Butovice – check! Budova D – check! Na recepci mě vítá velký nápis „Livesport“. Klasické kanceláře po šesti, žádný open space. Připadá mi to lehce izolovaně, ale na psaní kódu je to asi ideální klid.

První zastávka, mobilní tým. Kluci se tvářili trochu zděšeně, když mě viděli. Podle deviců na stole bylo hned vidět, kdo je androiďák a kdo iOS. Na to, že bylo 9 hodin ráno, vypadali až moc spokojeně. Seznámila jsem se a začala se ptát na jejich práci a firmu. Ondra se uvelebil na své místo a nadšeně mi ukazoval výsledky jejich práce. Jsou pyšní na své appky.

IMG_5338

 

„Snažíme se poskytnout kvalitní SW pro sportovní fanoušky. To se nám daří. Největší uspokojení je, když lidé po celém světě naši práci ocení.“

Proč si na nic nestěžují? To je divný. Musím víc šťourat!

„Kde je jakýkoliv sarkasmus?! Nejsou v tom ITáci mistři?“ provokuju.

„Sarkasmus? Stačí se podívat na zdrojové kódy. Tam je sarkasmu dost!“ Namítá Lukáš a ukáže mi obrazovky plné kódu.

„A tvůj život už nebude nikdy stejný,“ potvrzuje Honza.

No konečně. Už jsem se bála, že tady pracují samí sluníčkoví.

„Co byste tady změnili nebo zlepšili?“

„Připadám si jako na posledním hodnocení,“ ozývá se Honza, „tam po mně taky chtěli zodpovědět tyhle otázky.“

„Asi zatím nic. Až budou nové kanceláře, tak povíme víc,“ doplňuje Ondra.

Když už jsme u těch nových officů, Livesport koupil pozemek naproti současným kancelářím a chtějí vystavit svou vlastní budovu. Pak si tři patra nechají pro sebe a ostatní pronajmou. V 50 lidech si toto dovolit je docela slušný výkon. Byznys zřejmě roste.

Jdeme dál. Hned vedle sedí webový tým. Další úsměvy na tvářích. Myslela jsem, že čím déle člověk programuje, tím větší sarkasmus pobere. Ale vypadají docela mladě. Možná je to ještě nechytlo.

„Nejvíc si tady cením férovosti. Co se řekne, to se dodrží. Navíc, když mi něco vadí, tak si mě Jirka (zakladatel) vždycky vyslechne.“

Je vidět, že důvěra je ve firmě důležitá. Petr Burian (CTO) mi přiznává, že ne vše je perfektní a uvědomuje si nedostatky. Nicméně se stále učí a nebojí se změn. Firma si zakládá na spokojenosti svých lidí a snaží se jim pokaždé vyjít vstříc.

„Nezajímá mě jen ten pozitivní feedback. Snažím se od kluků získat hlavně info o tom, co by chtěli změnit. To je pro mě cenná informace o tom, co musíme ještě ve firmě zlepšit. Současně si ale uvědomuju, že se všechno nedá dělat naráz a změny musí být dělané postupně. I já jsem si vědom svých chyb a pracuji na nich.“

Jo, slovo rozumného manažera. Bylo na něm vidět, jak moc svou firmu a její produkty miluje, a pyšní se tím, čeho všeho dosáhli. Nakonec dodává, že dokončení stavby se plánuje na konec 2017 a stěhování bude jaro dalšího roku. Všichni už se očividně těší.

A můj osobní dojem z Livesportu? Myslím, že lidé s klidnější povahou, kteří neprahnou po dynamických startupech, by si zde našli oázu pro svou kreativitu a psaní kódu. Tým se bude stále ještě rozšiřovat a příležitost se zde uplatnit je poskytnuta všem šikovným vývojářům, kteří projeví zájem.

A takhle občas probíhá práce #selfie

Livesport

Advertisement
Life at Livesport

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s