Bitcoinová star na Topmonks caffé

Včera jsem měla to štěstí být Topmonks caffé, kde mimo jiné probíhala i přednáška na téma bitcoin. Teda, už dlouho jsem neviděla tak zaplněné dolní patro Loftu. Bitcoin bude mezi Itákama asi hot téma.

Pro ty z vás, kteří nevíte, co je to bitcoin, doporučuji si shlédnout prezentaci Karla Fillnera – top top top člověka na bitcoinové know-how v ČR. Zde je odkaz: http://btctip.cz/wp-content/uploads/2016/01/Bitcoin_TopMonks.pdf

Musím říct jako lajk, že první vědomosti o bitcoinu jsem získala, když někdo mluvil o pašování drog, nevypátratelné platby, virtuální peníze mimo soustavu. Znělo to jako Matrix v hodně přenesené podobě. Takže první dojem z bitcoinu nebyl nic moc.

Ale když začal Karel mluvit a vysvětlovat, co to ten bitcoin vlastně je a jaký byl jeho vývoj a jeký bude jeho předpokládaný vývoj, nemohla jsem odolat myšlence: „Musím si taky nějaký bitcoin koupit. Může to být budoucí zlato!“ Je jich jen omezený počet a musí se těžit jako zlato. Ehm, fajn, těží se trochu jinak než zlato – virtuálně, pomocí potvrzování transakcí, tzv. Bloků. Viz prezentace.

Dobrý, ale musím si na to pořídit ještě bitcoin peněženku. A ne, opravdu si takovou peněženku nekoupíte v LV. Musíte jít na internet, najít si appku na bitcoin peněženku, vytvořit si adresu a heslo. Ideálně k tomu všemu ještě pořídit trezor – hardwarovou peněženku, aby se snížila pravděpodobnost, že mi někdo sebere bitcoiny. Strašně složitý proces. Asi budu muset zajít do paralelní polis, abych udělala prvotní kontakt s bitcoinem.

Na konci přednášky vyhlásil Karel s Kamilem ze Satoshilabs ještě soutěž o bitcoin trezor, vytvořený v Satoshilabs samozřejmě. Nemá wifi, bluetooth, ani baterku a výměna info jde jedním směrem – difficult to hack. A vypadá takhle:

trezor_label-1024x576

Každopádně moc zajímavá přednáška, která mě přesvědčila o tom, že ten bitcoin budu chtít a asi ho „naimplementuji“ i do svého businessu. Budu chtít zaplatit v bitcoinech a referal bonus za doporučení budu platit taky v bitcoinech. 😀 (To je zatím jen nápad.)

Po přednášce a otázkách následoval networking time, kdy jsem měla možnost potkat nové lidi, pokecat si s přáteli a udělat nějaký ten byznys development. ITáci, přijďte se někdy podívat. Přesnášky jsou tam zajímavé. Topmonks vás pozve na pivo a ještě se budete moct seznámit s cool lidmi.

Advertisement
Bitcoinová star na Topmonks caffé

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s