Nejzásadnější rozhodnutí roku 2015

Člověk v životě musí dělat občas velká rozhodnutí, jakou VŠ si vybrat, do jaké firmy jít pracovat, jestli na “tu otázku” říct ano či ne…

Minulý čtvrtek jsem si na ni odpověděla ANO. Podala jsem výpověď a rozloučila se s guys. Abych ale nepřeskočila úvod, vrátíme se o několik měsíců zpět.

Dovolená ve Vietnamu byla pro mě breaking point, kdy jsem si řekla „Hmm, líbilo by se mi občas pracovat odtud. Je tady rychlý internet, volání taky není tak drahý, časový rozdíl 6h by dal nějak přežít.“ Ta myšlenka se mě tak pevně držela, až jsem se minulý týden rozhodla, že si založím vlastní společnost.

Spousta lidí se mě snažila přesvědčit, že recruitment nejde dělat z dálky. Musíš být v kanceláři, abys měla motivaci prodávat a měla nějakou konkurenci. (That`s what he said.) Neměla jsem sílu ani náladu je přesvědčovat o opaku, protože by to nešlo ani vrtačkou do hlavy.

Musím říct, že guys asi nebyli moc nadšení z mé myšlenky. Kdo by taky byl, když váš zaměstnanec si jde založit konkurenční společnost. Po krátkém rozhovoru jsme se domluvili na odstupném a voila – jsem volná. Nicméně, co teď?

Co neposr*** nepokazit na začátku.

Založit společnost je docela lehké. Dá se koupit hotová. Já si ji koupila pod stromeček jako dárek. A pak jsou tady další záležitosti k tomu spojené – administrativní věci (nuda), vymyslet jméno společnosti (rychleji než jsem čekala – překvapení na leden), založit si email (viz níže) a webovky (k tomu se ještě chystám).

Založení firemního emailu je vopruz. Nemít Fila, tak tady skáču kolem bytu jako kaučukový dědek a mlátím se hlavou do zdi. Nastavení pracovního emailu na Google jsem si představovala mnohem jednodušší. Ne, že člověk musí zkopírovat a nastavit x věcí do DNS, ale musíte čekat hodinu, než se to všechno nastaví. Pak zjistíte, že vám stejně nic nechodí a drbete se za hlavu. Google Vám ani nenahlásí, kde přesně tam máte nějakou chybu. V čem byl zádrhel?

Doménu jsem si koupila na domeny.cz. Když si tam chcete nastavit firemní emaily, u MX záznamu musíte dát navíc tečku! Jo, když jsem se cítila low a říkala jsem kamarádovi ITákovi, jak mu závidím práci s počítačem, uklidnil mě tímto: „Kandidát tě vyfuckuje jednou za čas. Počítač tě vyfuckuje 10x za den!“ Už chápu, Honzo.

Tak to byl můj první hezký zážitek se založením firmy. Až budete dělat úplně to stejné, co já, nezapomeňte přidat tečku. Stay tuned for more.

PS: Kdybyste věděli o někom, kdo mi může poradit s webovkama, sem s ním.

Advertisement
Nejzásadnější rozhodnutí roku 2015

One thought on “Nejzásadnější rozhodnutí roku 2015

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s