Tak teda trochu toho data-sexuálna na Logio ÚL

Minulý týden jsem měla tu čest být na jedné skvělé konferenci. Vím, vím, v poslední době se s těmi konferencemi doslova roztrhl pytel. Tady Webexpo, tamhle Barcamp, tu Logio ÚL. Musím ale říct, že mě bavilo tam sedět.

Abych vše trochu uvedla. Logio ÚL je konference, která se snaží najít řešení pro dlouhodobý udržitelný růst firmy. Jak to udělat, aby vnější faktory neohrozily její existenci? Jak se s těmito změnami vypořádat? Leadership, engagement a takové ty buzzwordy, které slyšíte všude kolem. Ale tady to bylo fakt dobrý. Aspoň z mého pohledu.

Pořádá ji společnost Logio. Nabízí chytré SW řešení pro logistiku, zvláště pak v oblasti řízení dodavatelských řetězců. V radě starších figuruje 5 lidí, z čehož je nejviditelnější osoba Tomáš Formánek, Logio CEO. S jeho prvním vystoupením začalo netiché vzrušení dámského obecenstva. Doporučuju checknout si jeho fotku. 😀

Následovaly další zajímavé přednášky od Keboola (dvojka Pavel a Petr) a Datagirls, přičemž jsme se dozvěděli, jak můžeme zjistit pomocí firemního chatu, kdo má rád peníze a kdo chození po meetupech. Další hodně data focused prezentace byla od Stories s Vojtou Ročkem a Filipem Douškem. Až tady jsem se dozvěděla, že do nich napumpovalo peníze právě Logio. Asi bych měla chodit častěji na tyhle akce.

Úplně úžasná přednáška byla od Petra Kadlece, bývalý ITák, současný neurovědec a kouč. Probírali jsme proces rozhodování našeho mozku dle priorit:

  1. Bezprostřední hrozba
  2. Bezprostřední odměna
  3. Vzdálená odměna
  4. Vzdálená hrozba

S vysvětlením, že „když už stojím u té otevřené lednice (bezprostřední odměna), tak je mi jedno, jestli za měsíc ztloustnu o 5 kg (vzdálená hrozba)“, jsem byla víc než velmi spokojená. 😀

A samozřejmě témata jako „jak udržet engagement zaměstnanců“, „Proč firemní hodnoty ztrácejí smysl, když se musí velkými písmenky napsat na každou zeď ve firmě“ apod.

Následovaly další přednášky o datech, aby nakonec přišel Filemon a všechno to data-sexuálno rozboural svou asijskou křižovatkou, 3N (Nikomu Nic Neber) a rozbouráním současné firemní hierarchie a vytvořením tekutých vztahů. Cítím se hned tekutěji! Už se těším na další ročník!

Advertisement
Tak teda trochu toho data-sexuálna na Logio ÚL

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s