Bar(camp-ing) a hledání partnera

Už jsem nemohla dočkat, až budu moct tenhle článek napsat.

Barcamp je za mnou. Byla to super akce, která začala ranním vstáváním na bus, hodinovou jízdou a selfíčkováním s Dagim a dlouhou procházkou od busu k univerzitě. Nervozita stoupala, čím víc jsme se blížili k centru dění. Ještěže jsem měla prezentaci hned z rána. Kdybych měla čekat celý den, asi bych se z toho pozvracela.

Přivítání, opening a první prezentace mohly začít. Hodila jsem si věci do místnosti pro přednášející. Loudila jsem tam pak jako lev v kleci. Přeříkala jsem si nahlas přednášku. Vypila panáka Jagermeistera a během 5 minut se mi půlka informací vymazala z hlavy. Super! Bude velká improvizace.

Téma „Jak jsem udělala výběrové řízení na nového partnera?“ zaujalo hodně slečen, ale také nemálo mužů se přišlo podívat. Začala jsem vysvětlením, proč toto téma (viz. Můj předchozí článek Seznamky versus LinkedIn), jak při tom využívám své zkušenosti z náboru a jak jsem postupovala…

Samozřejmě první muselo být oznámení na facebooku, aby všichni věděli, že jsem, jak se to říká, „k mání“. Pak následovala registrace na seznamkách (stesti.cz, edarling, Tinder). Největší ohlas dostalo live hodnocení lidí na Tinderu.

Na schůzkách po únavném smalltalkování, kdy po 5 minutách povídání o tom, jaké je tady počasí a jaké je počasí v jiných částech světa, jsme se dostali k otázkám toho, co děláš (práce, koníčky, cokoliv), cestování, jídlo, čaje/kafe. Přišlo mi to dost povrchní. Naštěstí mám asi dobrou karmu a narazila jsem na novou kamarádku Lindu, která mi poradila zkusit studii dr. Arona.

Jak se zamilovat do kohokoliv nebo jak přimět kohokoliv, aby se do Vás zamiloval.

Přičemž dal do laboratoře dva úplně cizí lidi, kteří se měli ptát na předem dané otázky. Tyto otázky by Vás měli otevřít, abyste se nebáli před tím druhým člověkem být zranitelní. (Zde je odkaz na článek)

Objevily se otázky typu: „Chcete být slavní? A jakým způsobem?“ přes „Co pro Vás znamená láska/přátelství?“ až po „Čí smrt v rodině by Vás zasáhla nejvíc?“ Chtěla bych někdy přijít na nějakou schůzku, kde by můj opening line byl: „Čí smrt ve tvé rodině by tě zasáhla nejvíc?!“

Dr. Aron rozdělil otázky ale do 3 sad s tím, že každá další sada šla víc do hloubky, do soukromí, do citů a vjemů partnera. Takže to má efekt žáby sedící v hrnci, kdy se voda vaří postupně, a ona si to uvědomí, až když je uvařená. Poté následovala pasáž „Teď se dívejte partnerovi 4 minuty do očí“.

Funguje to? Jen částečně. Samozřejmě se nejedná o zamilování (média rády zveličují), ale jen o to se s tím dotyčným sblížit. Kdyby to 100% fungovalo, už bych byla v novém vztahu. Čímž se dostáváme k dosavadním výsledkům z randění:

  • 18 schůzek
  • 27 litrů vína
  • 8 kusů nového oblečení
  • žádný partner

No, těším se, až bude záznam. A mezitím, si můžeme dát hlubší update ze schůzek.

Advertisement
Bar(camp-ing) a hledání partnera

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s