Internship v San Franciscu pro studenty – Starlift!

Minulý týden jsem měla to potěšení se setkat s Lenkou Kučerovou. Mnozí z Vás ji budou znát z Wayry nebo StartupYardu. No, rozhodně je to skvělý člověk, který, i když tvrdí, že včera právě played hard, tak má energie na rozdávání. Musím říct, že už mě dlouho žádná žena takhle nenadchla. Ale všechno od začátku.

První dojem – má kratší vlasy než na LinkedIn fotce. Druhý dojem, zhruba po 10 minutách povídání: “Mám se od ní ještě sakra co se učit!”

Kromě zajímavých příběhů s našimi společnými známými, tak mě právě velmi zaujal Starlift – projekt, který teď rozjíždí. Zatím sama. Je to neziskovka. Nedávno byla pitchovat Startlift v SF, takže mi vyprávěla i o tom, jak třeba spala na zemi u svých přátel v San Franciscu, protože nechtěla utrácet zbytečně peníze určené pro uchazeče. Prosím všechny, tohle je správný přístup!

Jedná se o program, který má do Sillicon Valley posílat top top top studenty na stáže to tamních Startupů, aby se z nich později ideálně stali také podnikatelé. Ptala jsem se jí, proč se do toho vůbec pustila?

„Protože chci, aby se ti kluci osamostatnili, aby z nich byli podnikatelé. Aby získali zkušenosti a zážitky, které jim zůstanou na celý život. Toto jim stále může Sillicon Valley nabídnout.“

Jak vlastně ten program vypadá? Přihlásíte se na http://starlift.org/. Nahrajete tam svůj krásně napsaný životopis v AJ. Tady v ČR by to možná stačila zcela k tomu, abyste se dostali do firmy, ale v US platí jiná pravidla.

Hodně dbají na Vaši osobnost, zvláště pokud se jedná o startupy – musíte být perfect match. Pokud je vše v pořádku, domluví Vám pohovor s firmami, kde bude součástí pohovoru samozřejmě technický test, personality check a spousta dalších věcí, které by tady odradily 95% uchazečů. To víte, získat internship a ještě v menších firmách, kde se naučíte 10x tolik, co třeba tady v ČR, není jen tak.

Pokud jste úspěšný, pomohou Vám zařídit vízum a prvotní ubytování. První internship začne v srpnu tohoto roku.

„Ještě jsem přemýšlela o Berlíně, ale když jsi v Berlíně na stáži, tak je to stále jen 4 hodiny jízdy k maminčině svíčkové. Když jsi na Západním pobřeží, tak už se k té svíčkové tak snadno nedostaneš.“

Říkám Vám předem studenti IT/businessu, do Sillicon Valley nejedete kvůli tomu, abyste se tam měli dobře. Pokud je tohle Váš cíl, zůstaňte v ČR, kde je mnohem větší pohoda jazz. Do Sillicon Valley jedete se něco naučit, ať už se jedná o nejnovější technologie, nebo jak se dělá business, nebo jen mít tu šanci se setkat s Top lidmi v oboru. Takže, kdo má zájem, hlaste se. 🙂

PS: Kdybyste se chtěli přidat do projektu, myslím, že teď hledá parťáka, který by mohl vyhodnocovat případné technické testy či mohl dělat HR Business partnera, nebo cokoliv, co by souviselo s projektem.

Advertisement
Internship v San Franciscu pro studenty – Starlift!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s