Price f(x) – Good Karma, no bullshit company

Price f(x) nabízí unikátní cloudové řešení pro pricing neboli cenotvorbu. Do „pricingu“ spadá vše, co týká procesu správy a optimalizace cen, generování ceníků, správa rabatů či slev. Jsou na trhu od roku 2011 a už se jim daří porážet zavedené hráče jako jsou PROS či Vendavo. Mají pobočky v USA, Švýcarsku, Německu, Asii a ČR. V Praze a Ostravě by měla „sedět“ většina lidí z konzultingu a engineeringu.

Cílem firmy je samozřejmě se stát lídrem ve světě pricingového softwaru. Price f(x) představuje nový přístup k pricing businessu. Jejich cloud platforma je škálovatelná jak pro velké hráče jako je Bosch, Media Saturn či Toys‘R‘Us, tak i střední či menší firmy. Nezaměřuje se jen na oblast B2B, ale i pro B2C – např. na ceny pro retailové e-shopy. Na rozdíl od své konkurence nabízí free trial pro začátek. A to vše se jim daří zvládat v 30 lidech.

IMG_5372

„Jsme jako elitní jednotka, kterou posílají na zvláštní mise. V 5 lidech zvládneme to, co jinde ve 100.“ Pochvaluje si svůj tým Michal Vích alias Mňagas.

„Marcin má přesnou vizi o tom, jakým způsobem se má firma rozvíjet. Všichni jsme s jeho vizí ztotožnění. Ta práce pak dává ve všech ohledech smysl. Už se zase cítím jako ten 12-letý kluk, který poprvé zkoušel něco naprogramovat na tátově počítači.“

Michal dělá na projektu přes 2 roky. I přesto, že předtím pracoval ve velkých bankách, kde mu nabízeli mnohem více peněz, šťastný je až nyní v Price f(x). Asi už tady zůstane do důchodu. 🙂

„Marcin je skvělý šéf, sympaťák. Od začátku nám věří. Je to úplný opak toho – Pojď sem. Budeš náš otrok!“ doplňuje Adam, který v Price f(x) pracuje od ledna letošní roku. „Nemůžu si to tady dost vynachválit; žádná byrokratická továrna, všechno hezky agilně a zdravý rozum nade vše.“

Adam už si stačil během svého působení v Price f(x) zaletět za zákazníkem do Brazílie. Do budoucna bude mít příležitost se ještě podívat do Asie či US. Kdo máte rádi cestování a práci v konzultingu, můžete se hlásit. Stále nabírají do tohoto týmu. Dostanete příležitost pracovat ve startupu, který už ale vydělává a spolupracuje s velkými zákazníky.

Interní motto je: „Good Karma. No bull shit company!“

Marcin Cichon, CEO Price f(x)

„Máme tady takové interní motto. Co řekneme, to platí. Co slíbíme, to splníme. Pro naše klienty se snažíme minimalizovat papírování a vybudovat si vzájemnou důvěru např. nemáme žádnou výpovědní lhůtu. Pokud chce klient od nás odejít, nemusí na to čekat půl roku.“ říká mi Milan Borůvka, který má na starosti Price f(x) v ČR.

“Myslím, že kultura v Price f(x) se dá popsat dvěma slovy – svoboda a zodpovědnost. Víme, že pro každou firmu jsou lidé to nejdůležitější. Chováme se podle toho. Chceme mít spokojený a motivovaný tým, protože víme, že jen tak dosáhne cíle i firma.

V knize kterou teď čtu, Hard Things about Hard Things, píše Ben Horowitz, že firmy by měly mít toto pořadí priorit (3P): za prvé People (lidi), za druhé Product a až naposled Profit. Protože pokud to tak je, profit přijde. Jenže v hodně firmách, jak jde čas a firma roste, se priority časem otočí… A pak se firmy diví, že jim lidé odcházejí. Takže toho se chceme rozhodně vyvarovat.”

Svoboda představuje flexibilitu, časovou i prostorovou. Pracovat se může v kanceláři, z domova nebo z pláže v Thajsku. Mezi lidmi v týmu existuje důvěra a micromanagement zde nemá své místo. Svoboda jde však ruku v ruce se zodpovědností. Maká se tady o sto šest a od lidí se očekává včas dodaná kvalitní práce. V malém týmu se nikdo neschová a feedback na svou práci dostane každý hned, od klienta i od svých kolegů. Nové nápady jsou vítané a rozhodnutí se přijímají rychle. Korporátníci – pryč!

I když nikdo nenutí tým docházet do officů, jsou perfektní. Je to ta správná kombinace open space a menších místností, kde si každý najde svůj správný „spot“. U vstupu vás uvítá vůně kafe a každou středu někdo připraví úžasnou snídani. Dneska byla míchaná vajíčka od Smeediho. Při čekání se Michal s Peterem rozhodnou, že dají ještě jeden match ve stolním fotbalu. Je teprve 9h ráno!

„Kromě pravidelné středeční snídaně máme ještě movie night. S tím 5+1 sound systémem je to pecka! Musíme už dokoupit jen gril a pípu na balkón.“ Slibuje Milan.

Po posledním rozhovoru s Milanem tu ještě zůstávám sedět, abych zpracovala všechny informace a vstřebala tu energii, která z lidí čišela. Pokud bych měla jít zpět pracovat pro nějakou firmu, Price f(x) by byla určitě správná volba: příjemní lidi, důvěra od šéfů, úplná flexibilita, rozumná domluva s vedením a hlavně, balkón s grilem a pípou. Co chceš víc?

Advertisement
Price f(x) – Good Karma, no bullshit company

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s