Důležitý skill recruiterky – “Jak (ne)odmítnout pozvání na kafe”

Práce recruiterky neobnáší už jenom hledání správných kandidátů, udělat s nimi interview, prezentovat je klientovi a následný networking. V dnešní době sociálních sítí mají všichni možnost kohokoliv kontaktovat přes Twitter, LinkedIn, Facebook… Když si na ty stránky dáte hezkou fotku, nemine vás pár pozvání na kafe. Samozřejmě to polichotí, když vám někdo napíše, že máte krásnou fotku, nebo vás chtějí pozvat na večeři. Nicméně co se mi stalo dneska ráno, to se nedalo pořádně slovy popsat.

Když mi Peter napsal, zda bych s ním zašla na chicken nuggets, myslela jsem si, jak je to od něj milé. Nicméně jsem chtěla nastavit očekávání a říct mu, že ty chicken nuggets opravdu nejím.

Musím říct, že takhle vyhrocenou reakci jsem ještě nezažila. Na 9GAG postnul: „Snažil jsem se být elegantní a vtipný… místo toho jsem dostal „Mám už přítele“ jako odpověď. To už je moc!“ s mojí fotkou, jménem a prací. Asi se snažil být vtipný.

CVLYUpMUsAAsfS9

Nicméně postnout moji fotku s mým jménem s mojí prací s tímto komentem už je i na mě trochu moc. Navíc se tento screenshot objevil ještě na 4chan, kde jakýsi anonym vybízel, aby moji tvář zkombinovali s „nude pictures“ a spamovali tím můj twitter. Důvodem bylo, že neocením vtipného a inteligentního muže.

Když jsem postla tento screenshot na Twitter, rozjela se vlna komentářů a retweetů. Peter na to přišel a smazal svůj příspěvek na 9GAG. Napsal mi, že anonym není on, ale někdo jiný, kdo se mu snaží uškodit. Omluvil se za to, že zmínil moje jméno a další informace. A jestli bych nemohla stáhnout svůj tweet. Jinak, že to bude reportovat Twitteru. Tweet jsem nesmazala. Když to smaže Twitter, budiž.

Myslím, že nebudu sama v recruitmentu, kdo tuto situaci musí čas od času řešit. Doporučuji být politicky korektní a slušně říct ne. Pokud je dobrý/vhodný kandidát, pozvat ho na kafe do office. Vyhnete se nedorozuměním. Pokud to zajde do extrémů jako v mém případě, máte aspoň důkaz, že jste se zachovaly zcela podle etických mravů.

Nebo jim raději vůbec neodpovídejte a předstírejte, že jste nic nedostaly. To je úplně nejlepší způsob, jak nevířit vodu.

Chlapi, prosím vás! Když Vám ženská napíše, že s vámi nechce jít na chicken nuggets, neberte to osobně. Taky byste nechtěli, aby vaše přítelkyně chodily s kdekým na jídlo. A buďte trochu shovívavý se svými zraněnými egy.

PS: Kdysi jsem dělala workshop na téma, jak manažovat sociální sítě, ale koukám, že občas je to úplně mimo naši kontrolu. Jak alegorické!

Advertisement
Důležitý skill recruiterky – “Jak (ne)odmítnout pozvání na kafe”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s