No, to byl porod!

Po půlroce domlouvání, přemlouvání a rozmlouvání se nám dneska konečně podařil udělat web www.3queens.cz. Jestli s tím máte někdo zkušenosti nebo dokonce teď nějaký web vyvíjíte, soucítím s vámi.

Na začátku jsme neměly konkrétní představu, čtěte žádnou, a tomu jsme musely také přizpůsobit hledání dodavatele.

Po předchozí negativní zkušenosti s jedním OSVČ, který nám dodal 90 % své práce, dostal zaplacenou zálohu ve výši 90 % celkové faktury, ale těch zbývajících 10 % už nikdy nezvládl, už jsme nechtěly další. 10 % = performance, bugy a 404, a pár dalších detailů v rámci 10 %, kvůli kterým nám databáze nezačala ani fungovat, pretože mu medzitým zomrel dedko, vyrabovali mu auto, zatopili mu byt, bol 2 týždne na dovolenke, potom 2 týždne chorý, a myslím, že mu mezitím stačila umřít i babička. Pak už přestal úplně reagovat. No, neuvěřitelný. Výmluvy na n-tou. Už nikdy více.

Koho vybrat tedy? Jak se jmenovali ti kluci, se kterýma jsme zpívali loni na Develu…? Inspire! Dělají taky weby, ne? Napíšeme jim. A aby to byla spravedlivá „veřejná“ zakázka, tak si přivoláme k výběrku ještě jednu firmu, aby to bylo vyrovnané.

Druhá firma ve výběrku – nejdřív celkem sympatické setkání, ale když nám pak poslal ten 15-stránkový dokument plný textů, na které jsem opravdu neměla čas ani nervy číst, tak jsme se rozhodli pro Inspire.

Zpočátku spousta analýzy, co chceme dělat, na koho cílit, jaké barvy, jaký text, co tam chceme všechno na webu mít atd. Nela nás fotila v hubu a paralelní polis, abychom měly nějaké fotky na web. Desítky emailů, hodiny skypování a probděné noci strávené psaním textu, který jsme nakonec stejně předaly jejich Copywriterce.

Přišel den D! První návrh webu.

Eeeh… Co to je?! Takhle jsme si to vůbec nepředstavovaly! Tohle se nám nelíbí, tamto se nám nelíbí, proč je tam Ha An sama na fotce? Nedává to smysl. A ty texty musíme také opravit. Vypadá to jako bullshitění. Nejvíc nešťastná z toho byla Djelka. Měla blízko k hysterickému záchvatu. 😀 Já měla naopak velmi nízké očekávání, takže můj dojem byl: „Takhle to nepůjde na ostrý web. Chceme úplně jiný design.“

Hledaly jsme pak příklady webů, které se nám líbily. Mezitím mě napadlo ještě zanést prvky komiksu do designu, protože ITáci a komiks, to prostě k sobě nějak patří. Vymyslely jsme si vlastní postavy podle našich hrdinů. Ha An je a la bystrozor (HP), já Lucifer a Djelka Lara Croft. Službu zařídili Profikomiks.

Nakonec to byla komunikace ohledně webu na 2 frontách. Ještě bylo léto, takže každou chvíli byl někdo na dovolené.

„Prosím Vás, chtěly jsme jiné barvy oblečení…“

„My nemáme tak šikmé oči nebo?“

Konečně se doladily postavičky a zkoušíme je dát do webu. Druhý design webu byl mnohem lepší. S těmi postavičkami se v Inspire poprali dobře. Samozřejmě jsme udělali ještě nějaké změny a pro jistotu jsem poslala náhled webu ještě svým přátelům, aby mi to okomentovali. Feedback byl rozporuplný a dělil se na 2 tábory.

První tábor: „To je FAKT PĚKNÝ!“ nebo „Wow, to je docela odvážný, ale mně se to líbí!“

A druhý tábor: „To fakt chceš mít na webu? Nemůžu odtrhnout oči od nadkolenek a rozparku.“ Nebo „Vypadá to, jako kdybyste prodávaly samy sebe.“

Jo, tak takovou reakci na web prostě nechceš. Upravíme naše postavičky. Kratasy a nadkolenky nahradíme dlouhými kalhotami. Snížíme rozparek. Zmenšíme prsa. Mnohem decentnější.

Musely jsme se ještě naučit, jak zacházet se šablonovým systémem. To šlo rychle. Doladily jsme detaily, přepsaly texty, Naty nás vyfotila, upravily loga klientů, přepsaly IP adresy a dneska konečně jedeme na ostří nože! Drama jak sviň. 😀

Zatím docela úspěch. Tak snad se to bude líbit i dalším.

Advertisement
No, to byl porod!

7 thoughts on “No, to byl porod!

 1. Je to takové nemastné, neslané a chybí tomu tah na branku 😕

  – Texty by si zasloužily mnohem více pozornosti – přijde mi, že na webu není nikde pořádně řečeno, co děláte. (“Napiš svůj příběh s námi.” – já ale nebudu pracovat pro vás, ne?; “Pomůžeme ti najít ten super projekt přesně pro tebe.” – Najdete mi projekt? Prodáte mě jako kontraktora? Najdete mi práci?).
  – Komiksové podobizny na titulní straně jsou fajn, jen je divné, že člověka hned odvádíte pryč, přitom byste mu tady měli pořádně okomunikovat to, proč by se o vás měl zajímat.
  – Z obsahu domovské stránky chybí proklik na “Pro talenty”, což je (?) nejdůležitější stránka na celém webu, protože počítám, že jedním z primárních cílů je generování leadů na potenciální kandidáty.
  – Samotná stránka “Pro talenty” je hrozně těžko čitelná; informace jsou prezentovány v divném sledu –
  na úvod bych čekal, že se dozvím, jaké role hledáte a až potom nějaký postup (“Jedeme v tom s tebou” – to se mi absolutně nechce číst – zase asi problém textace jednotlivých “kroků” – jestli to teda jsou kroky).
  – Odkaz “Kontakty” z menu mi zobrazí mapu a adresu, ale nějak chybí telefon nebo e-mail… jo aha, ono je to v patičce. Jaký má smysl to mít dvakrát? Proč to neudělat jednou a pořádně? Btw. dáváš tam kontakt na sebe a na Djelu. Jak mám jako potenciální zájemce vědět, které z vás se ozvat? Méně je více.
  – No, když si to celé člověk prokliká a pročte, dojde ke zjištění, že by to celé mohl dobře odbavit jednostránkový web, kdyby to bylo udělané pořádně 🙂

  Like

  1. Ahoj Miku, díky za feedback. Aspoň máme testování zdarma. 🙂

   K tvým bodům. Napiš vůj příběh s námi a hned pod tím je napsáno, že spojujeme IT talenty s jedinečnými firmami. Z toho ti nedochází pořád, co děláme? Máme explicitně říct “Jsme recruiteři a najdeme ti práci”?

   Komiksové postavy – ty nás odvádí k našim příběhům, proč vůbec tu práci děláme a jak jsme se k tomu dostaly. A proč by se o nás měl zajímat je obsaženo v “Spojujeme IT talenty s jedinečnými firmami.”

   Proklik na talenty – máš pravdu. To musíme zapracovat.
   Projekty – ano, asi máš pravdu. Změníme pořadí informací.
   Ty kroky – Jsou tam kvůli tomu, že se spousta lidí ptá, jak bude vůbec probíhat komunikace. Proto jsou tam vysvětlené rovnou.

   Kontakty jsme upravili, taky máš pravdu.

   Na jednostránkový web si myslím, že je to moc informací. Když si vemeš informace, které dáváme kandidátům. Pak ještě budeme mít informace pro klienty, na tom pracujeme, plus je tam ten blog, tak na jednu stránku by to bylo trochu moc, nemyslíš?

   Ale klidně syp další tipy. Web je nový a určitě potřebuje ještě spoustu pozornosti a vylepšení, takže jsme rádi, že sis dal tu námahu nám to všechno sepsat. (Bez ironie!) 🙂

   Like

 2. Dobrá práca. Pocitovo mi trochu vadia tie krídla, ktoré sú pred ostatnými babami a uberajú im z priestoru (skontroluj si hover, viď http://tmp.tiso.sk/3queens-hover.png), nechápem prečo sú pred nimi, hoci stojíte v jednej priamke. Nesedí to.

  Zaujímalo by ma čo sa stalo s tou prácou predchádzajúceho programátora, či to boli len vyhodené peniaze a nič z toho sa nedalo použiť, prípadne by som si to rád pozrel celé, takéto faily ma zaujímajú.

  Like

 3. Ah, tak to je zvětšená obrazovka. Ony ty kresby zůstávají stejně velký, i když zvětšíš nebo zmenšíš rozlišení. Já vidím ty postavy vždy asi 1cm od sebe. Poslala jsem na email screenshot.

  Ta práce toho freelancera? To byly vyhozené peníze. Nedalo se to vůbec použít.

  Like

 4. Fajn porod 🙂 Na velkém displeji vidím nejprve velký komiks, pak headline vlevo. Co dál? Pod headlinem by měl být call to action, Pro talenty je až pod ohybem, tak dát nahoru. Text “Pro talenty” je HR žargon, ne? Více by mi sedělo něco jako Pojď to zkusit, Dáme to spolu apod.
  Berete jen talenty, nebo i dříče? 🙂

  Like

  1. Díky moc za feedback. Na těch velkých obrazovkách musíš odzoomovat, aby se to zobrazoval správně. Jak je tam velká obrazovka, tak se ty postavy zobrazují fakt velký, ale nevím, jak to máme upravit. Na normálním 13` macbooku je to správně zobrazené.

   Call-to-action už řešíme. Na to se ozvalo hodně lidí. 😀 A dříče bereme taky. Texty budeme postupně updatovat a zlešpsovat. Jde to pomalu a cesta je dlouhá, ale dostaneme se do nirvány jednou.

   Like

 5. morcatko says:

  A budou teda někde k vidění ty původní postavičky? 😀

  Podle mě jsou ty stránky megacajk (teda aspoň na velkém monitoru od PC). Chápu, že se jedná o výlohu firmy a osobností oněch tří královen, takže by měly být tip ťop. 🙂 Na druhou stranu bych se snažil nevynaložit všechno svoje propagační úsilí jenom na webovkách. Typický uchazeč stejně ty stránky jen tak prolétne, na chvilku zpozorní u komiksových postaviček a bude hledat kontakt. Podobně asi i u firem.

  Co opravdu zaujme, je to komiksové ladění. To bych dále rozvíjel, na propagačních letáčcích, brožurkách, vizitkách. 🙂 Když už musim zase do háku, protože to jako s těma cryptoměnama ještě úplně nevyšlo, tak ať mám aspoň na nábor nějakou veselou vzpomínku. 🙂

  Vyrobte si cryptoměnu “3queens”, s tím IŤákům po celém světě vytřete zrak a ještě možná vyděláte na spekulacích! 🙂 Hrnky na kafe s takovýma pěknýma postavičkama, ty by se na stole v kanceláři moc hezky vyjímaly! Ehm, tedy než šéfům dojde, proč jim odcházejí zaměstnanci…

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s